Nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej to mało inwazyjne terapie, które opierają swoje działanie na stymulowaniu naturalnych procesów, zachodzących w skórze i tkance podskórnej. Dzięki temu można uniknąć bólu i długotrwałej rekonwalescencji. Przykładem takiego zabiegu jest lifting HIFU, który można zastosować zarówno na skórę twarzy, jak i całego ciała.

Czym jest technologia HIFU i do czego jest wykorzystywana?

HIFU to nowoczesna technologia, która polega na zastosowaniu skoncentrowanych fal ultradźwiękowych, które charakteryzują się wysoko dużą głębokością działania. Energia skupia się na małym obszarze, ale dociera nawet 9 mm w głąb skóry, dzięki czemu umożliwia efektywną przebudowę skórę. Zabieg HIFU często określany jest mianem liftingu bez skalpela, ponieważ prowadzi do widocznej poprawy napięcia skóry i to już po jednym zabiegu.

Głównym zastosowaniem skoncentrowanych ultradźwięków jest odmładzanie twarzy, ale wykorzystuje się je również w zabiegach na całe ciało – wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie. W zależności od obszaru zabiegu stosuje się inną moc energii HIFU. W modelowaniu ciała zastosowanie mają głowice emitujące ultradźwięki na największe głębokości, które nie tylko pobudzają procesy regeneracyjne w skórze, ale również rozbijają komórki tłuszczowe. Zabieg HIFU wspomaga również redukcję cellulitu.

Na czym polega lifting HIFU?

Lifting HIFU wykonywany jest przez lekarza medycyny estetycznej lub kosmetologa. Po miejscowym znieczuleniu skóry terapeuta rozpoczyna emisję ultradźwięków na wybrane obszary twarzy lub ciała. Dochodzi do intensywnego podgrzania skóry właściwej i tkanki podskórnej. Skoncentrowane ultradźwięki generują temperaturę około 65-75°C, czego efektem są liczne mikrouszkodzenia, które stymulują tkankę do samoodnowy. Istniejące włókna kolagenowe zostają obkurczone i jednocześnie skóra produkuje więcej nowego kolagenu. Wpływa to na poprawę struktury i wyglądu skóry.

Ultradźwięki nie przerywają ciągłości naskórka, dzięki czemu ryzyko wystąpienia skutków ubocznych jest znikome, a po zabiegu nie trzeba odbywać rekonwalescencji. Uzyskane efekty są długotrwałe, jednak nie pojawiają się od razu. Zazwyczaj wystarcza jeden zabieg, aby uzyskać oczekiwane rezultaty.

Jak skoncentrowane ultradźwięki wpływają na wygląd twarzy i ciała?

Już po jednym zabiegu można zauważyć widoczną poprawę kondycji skóry. Pierwsze, subtelne rezultaty pojawiają się po kilku dobach od zastosowania ultradźwięków. Pełnymi efektami można cieszyć się po 2–3 miesiącach. Skóra staje się obkurczona i zagęszczona. Zmarszczki stają się mniej widoczne, a owal twarzy podniesiony. W obrębie twarzy można dodatkowo uzyskać efekt redukcji miejscowych depozytów tkanki tłuszczowej, np. w okolicach żuchwy i podbródka.

Zabieg HIFU na ciało służy do obkurczenia luźnej skóry w różnych obszarach ciała. Polecany jest nawet kobietom po ciąży, które chcą zmniejszyć wiotkość skóry na brzuchu. Ponadto lifting HIFU dobrze sprawdza się w walce z pomarańczową skórką i miejscową otyłością – skutecznie likwiduje tkankę tłuszczową oporną na dietę i ćwiczenia.

Więcej na temat zabiegów medycyny estetycznej znajdziesz na stronie www.findbeauty.expert.com

Comments are closed.