Brzuch jest partią ciała szczególnie podatną na wiotczenie i oporną na odchudzanie. Sprawdź, jak ujędrnić skórę na brzuchu.

Jak ujędrnić brzuch? Sposoby na jędrną skórę polecane przez lekarzy medycyny estetycznej

Brzuch to część ciała, która jest jedną z najczęstszych przyczyn kompleksów spowodowanych wyglądem figury. Przywrócenie ciała do formy przy pomocy diety i ćwiczeń jest bardzo pracochłonne i nie zawsze przynosi takie rezultaty, jakich byśmy sobie życzyli. Lekarze medycyny estetycznej polecają skorzystanie z profesjonalnych zabiegów ujędrniających, które zwiększają gęstość i elastyczność skóry. Jakie procedury warto rozważyć?

Ujędrnianie brzucha – co można zrobić we własnym zakresie?

Aby skóra na brzuchu była jędrna, trzeba zadbać przede wszystkim o profilaktykę: zdrowe odżywianie, odpowiednie nawodnienie oraz regularna aktywność fizyczna. Ważna jest również właściwa pielęgnacja skóry, która powinna obejmować codzienne nawilżanie, ale też wykonywanie wygładzających peelingów całego ciała co kilka dni. Warto również masować ciało, na przykład przy pomocy szorstkiej rękawicy lub specjalnej szczotki, które pobudzą mikrokrążenie. Wprowadzając takie rytuały pielęgnacyjne do swojej codziennej rutyny, możesz zapobiec utracie jędrności skóry i zniwelować drobne zwiotczenia.

Nie zawsze jednak jesteśmy w stanie uchronić się przed wiotką skórą na brzuchu, a domowe sposoby mogą okazać się niewystarczające, aby ją zniwelować. W przypadku zwiotczeń bardzo ważne jest pobudzenie naturalnych procesów regeneracyjnych w tkankach, aby pobudzić wytwarzanie kolagenu i elastyny, odpowiedzialnych za jędrność ciała. Pomocne są w tym profesjonalne zabiegi modelujące, z których skorzystamy m.in. w katowickiej Klinice Miracki.

Z jakich zabiegów ujędrniających brzuch skorzystać?

Masaż (endermologia, drenaż limfatyczny)

Jest to najmniej inwazyjny sposób na przywrócenie skórze jędrności. Trzeba jednak liczyć się z tym, że do uzyskania upragnionych efektów potrzebna będzie seria kilkunastu zabiegów. Zabiegi oparte na masażu mechanicznym, np. endermologia czy drenaż limfatyczny, polegają na intensywnej stymulacji tkanek przy pomocy specjalnej głowicy. Działanie terapii opiera się na wywołaniu podciśnienia i rolowaniu fałdów skórnych w ten sposób, aby je maksymalnie pobudzić. Ujędrnianie brzucha możliwe jest dzięki pobudzaniu krążenia i stymulacji procesów regeneracyjnych.

Zabiegi ujędrniające falą radiową

Jednym z najlepszych sposobów na pobudzenie skóry do regeneracji jest radiofrekwencja mikroigłowa. Jest to zabieg, który stanowi połączenie dwóch technologii: mezoterapii mikroigłowej i fal radiowych. Polega na nakłuwaniu skóry cienkimi igłami, które emitują falę radiową w głąb skóry. Następuje obkurczenie istniejących włókien kolagenowych oraz pobudzenie syntezy nowego kolagenu.

Zabiegi ujędrniające z zakresu laseroterapii

Lasery to urządzenia, których jednym z głównych zastosowań jest oddziaływanie na produkcję kolagenu w skórze. Przy pomocy technologii laserowej można wykonać również tzw. lipolizę laserową. Dzięki zastosowaniu fali o wysokim powinowactwie do tkanki tłuszczowej można zniszczyć komórki tłuszczowe oporne na tradycyjne metody wyszczuplania. Co więcej, lasery są w stanie również zmniejszyć widoczność takich niedoskonałości, jak rozstępy po ciąży czy blizna po cesarskim cięciu.

Lifting brzucha za pomocą specjalnych nici

Jest to metoda dobrze znana z odmładzania twarzy. Tymczasem świetnie sprawdza się również w ujędrnianiu brzucha. Wiotkość skóry brzucha można zniwelować za pomocą specjalnych, samorozpuszczalnych nici. Zabieg ten najlepsze rezultaty daje w połączeniu z innymi procedurami – wzmacnia i utrwala ich efekty. Nici liftingujące nie tylko podtrzymują wiotkie tkanki, ale też pobudzają skórę do produkcji nowych włókien kolagenowych.

W razie innych pytań skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach



Comments are closed.