Małe dziecko – mały problem, duże dziecko – duży problem. To stare przysłowie sprawdza się w wielu kluczowych sytuacjach, które zdarzają się wszystkim rodzicom na świecie. Z powodzeniem można je również zastosować do kwestii ubrań, ponieważ dziecko ubiera się łatwo do czasu, gdy jeszcze jest mu wszystko jedno, co mama na nie założy.

Małe dziecko – mały problem

Tu zawsze wybiera mama. Może całkowicie zdać się na swój gust i wybrać ubranka dla dzieci, które tylko jej się podobają. Body, pajacyki, a może rampersy i skarpetki? Wtedy wybór jest jeszcze prosty. Do woli można także wybierać w kolorach, fasonach i uroczych dodatkach. Maluszek co najwyżej zatrzyma dłużej wzrok na kolorowej aplikacji, a jedyne co może mu przeszkadzać, to samo ubieranie. Warto więc wybierać ubranka dla dzieci, które łatwo zdejmować i zakładać.

Z dopasowaniem rozmiaru również nie jest trudno. Rozmiarówka najczęściej dotyczy poszczególnych miesięcy lub wzrostu dziecka. I w tym czasie garderobę wymienia się naprawdę często, bo takie maluchy bardzo szybko rosną.

Duże dziecko – duży problem

Ubieranie starszego dziecka jest już zdecydowanie trudniejsze. Na co trzeba wtedy zwrócić uwagę? Oczywiście na kolory, bo kilkulatek ma już w tej kwestii zwykle bardzo kategoryczne zdanie oraz na kolorowe aplikacje i nadruki, może się bowiem okazać, że ta nowa koszulka jest z modelem samochodu, który jest strasznym obciachem, a ten miś to jest tylko dla bobasów.

Bywa również, że nasze kilkuletnie dziecko ma swoje ulubione fasony oraz kolory i nie jesteśmy w stanie przemycić nic innego. Wciąż ta sama koszulka i bluza oraz spodnie. Próby namówienia dziecka na jakąś nowość kończą się krzykiem i płaczem, a prezenty od cioć i dziadków musimy chować głęboko w szufladach.

Nie bo nie

Ubranka dla dzieci w wieku szkolnym to czysta ruletka. Właściwie nie mamy żadnej pewności, że spodnie lub bluzę, którą kupimy, dziecko będzie chciało nosić, nawet jeżeli jest po prostu czarna i z kapturem. Okazuje się, że to może nie wystarczyć. Nie, bo nie. Po prostu. Niewiele łatwiej jest, gdy razem z dzieckiem wybierzemy się na zakupy. Chodzenie i wybieranie może być prawdziwą męką dla obojga.

Dużo lepiej może sprawdzić się wspólne wybieranie przed monitorem komputera. Sklepów internetowych z ubrankami dla dzieci jest bardzo dużo i istnieje duża szansa, że coś wpadnie w oko. W tym przedziale wiekowym liczą się już nie tylko kolory, ale i fasony oraz materiały. Jeśli dziecko nie ma nic przeciwko temu, to możemy ubrać je podobnie jak siebie – takie same zestawy dla dziecka i mamy to ostatnio prawdziwy hit.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://lenaodniemowlakadoszkolniaka.pl/pol_m_Odziez-dziecieca-153.html.

Comments are closed.