Zakup tuszu do drukarki może być prawdziwym wyzwaniem. Na sklepowych półkach jest sporo różnych tuszy, a tuż obok tych oryginalnych znajdują się zamienniki. Czy opłaca się je kupować? Czy warto wybierać zamienniki zamiast oryginałów?

Gorsza jakość wydruku

W niektórych przypadkach tusz z zamiennika może być gorszej jakości niż oryginał. Szczególnie widać to w przypadku tuszy kolorowych. Canon pixma ts5150 tusz w kolorze ma lepsze krycie i bardziej żywe kolory niż jego zamienniki. Jest to sytuacja, która zdarza się dość często.

Jeśli więc zależy Ci na tym, by wydruk miał kolory o silnym nasyceniu, to najbezpieczniej jest wybierać jednak oryginalne tusze. Tym bardziej że w ich wypadku można mieć pewność powtarzalności koloru. Oznacza to, że jeśli sięgniesz po kolejne opakowanie tuszu, to będzie ono dokładnie w tych samych odcieniach, co poprzednie, więc wydruki także będą wyglądały tak samo.

Mniejsza wydajność

Bardzo ważna jest wydajność tuszy. W przypadku canon pixma ts5150 tusz oraz innych markowych produktów można zauważyć dużo większą wydajność, niż w przypadku ich zamienników. Koniecznie trzeba o tym pamiętać, bo zdarza się, że tusze w zamienniku kosztują tylko niewielką część ceny oryginału.

Niestety jest to oszczędność pozorna. Może się okazać, że tusz o tej samej pojemności w rzeczywistości wystarcza do przygotowania mniejszej liczby kopii. Tym samym szybciej trzeba zakupić kolejny tusz. Może to być prawdziwym problemem, bo powstaje sytuacja, w której trudno będzie Ci przewidzieć, ile kopii możesz wydrukować.

Ryzyko niedopasowania

Wprawdzie zamienniki są dedykowane do konkretnych modeli drukarek, to niestety nie zawsze do nich pasują. Zdarzają się pomyłki, w których okazuje się, że tusz w rzeczywistości nie pasuje do drukarki. Czasami jest to niedopasowanie widoczne już na pierwszy rzut oka, które polega na fizycznej różnicy pomiędzy oryginalnym pojemnikiem a zamiennikiem.

Bywają też sytuacje, kiedy różnica nie jest widoczna i może się wydawać, że tusz powinien pasować do drukarki… ale w rzeczywistości wcale tak nie jest. Na ekranie komputera wciąż pojawia się informacja o braku tuszu, pomimo uzupełnienia pojemnika. Może to wynikać z błędu w chipie, który służy urządzeniu do rozpoznania tuszu. W takim wypadku nadaje się on wyłącznie do wyrzucenia, pomimo że jest pełen i teoretycznie wszystko powinno pasować. Zakup oryginału to w tym wypadku jedyny pewniak.

Więcej informacji znajdziesz na stronie tusze do Canon Pixma ts5150.

Comments are closed.

Meble ogrodowe Dzień Dobry TVN Wakacje 2019 Skrzynia na poduszki ogrodowe Jak urządzić ogród nowoczesny? Poznaj najświeższe trendy!