Zakup tuszu do drukarki może być prawdziwym wyzwaniem. Na sklepowych półkach jest sporo różnych tuszy, a tuż obok tych oryginalnych znajdują się zamienniki. Czy opłaca się je kupować? Czy warto wybierać zamienniki zamiast oryginałów?

Gorsza jakość wydruku

W niektórych przypadkach tusz z zamiennika może być gorszej jakości niż oryginał. Szczególnie widać to w przypadku tuszy kolorowych. Canon pixma ts5150 tusz w kolorze ma lepsze krycie i bardziej żywe kolory niż jego zamienniki. Jest to sytuacja, która zdarza się dość często.

Jeśli więc zależy Ci na tym, by wydruk miał kolory o silnym nasyceniu, to najbezpieczniej jest wybierać jednak oryginalne tusze. Tym bardziej że w ich wypadku można mieć pewność powtarzalności koloru. Oznacza to, że jeśli sięgniesz po kolejne opakowanie tuszu, to będzie ono dokładnie w tych samych odcieniach, co poprzednie, więc wydruki także będą wyglądały tak samo.

Mniejsza wydajność

Bardzo ważna jest wydajność tuszy. W przypadku canon pixma ts5150 tusz oraz innych markowych produktów można zauważyć dużo większą wydajność, niż w przypadku ich zamienników. Koniecznie trzeba o tym pamiętać, bo zdarza się, że tusze w zamienniku kosztują tylko niewielką część ceny oryginału.

Niestety jest to oszczędność pozorna. Może się okazać, że tusz o tej samej pojemności w rzeczywistości wystarcza do przygotowania mniejszej liczby kopii. Tym samym szybciej trzeba zakupić kolejny tusz. Może to być prawdziwym problemem, bo powstaje sytuacja, w której trudno będzie Ci przewidzieć, ile kopii możesz wydrukować.

Ryzyko niedopasowania

Wprawdzie zamienniki są dedykowane do konkretnych modeli drukarek, to niestety nie zawsze do nich pasują. Zdarzają się pomyłki, w których okazuje się, że tusz w rzeczywistości nie pasuje do drukarki. Czasami jest to niedopasowanie widoczne już na pierwszy rzut oka, które polega na fizycznej różnicy pomiędzy oryginalnym pojemnikiem a zamiennikiem.

Bywają też sytuacje, kiedy różnica nie jest widoczna i może się wydawać, że tusz powinien pasować do drukarki… ale w rzeczywistości wcale tak nie jest. Na ekranie komputera wciąż pojawia się informacja o braku tuszu, pomimo uzupełnienia pojemnika. Może to wynikać z błędu w chipie, który służy urządzeniu do rozpoznania tuszu. W takim wypadku nadaje się on wyłącznie do wyrzucenia, pomimo że jest pełen i teoretycznie wszystko powinno pasować. Zakup oryginału to w tym wypadku jedyny pewniak.

Więcej informacji znajdziesz na stronie tusze do Canon Pixma ts5150.

Comments are closed.