Każda dyscyplina sportowa wymaga od nas nieco więcej poświęcenia. Taką dyscypliną sportową jest na pewno jazda konna. Jakie akcesoria należy wybrać, aby móc ułatwić sobie treningi? Odpowiedź “zaoferuje” nam dobrze zaopatrzony sklep jeździecki.

Ważne wskazówki przed rozpoczęciem jazdy konnej

Jazda na koniu daje wielką satysfakcję. Co do tego nikt nie ma wątpliwości. Dlatego nie warto od razu dokonywać wielkich inwestycji, ponieważ może się okazać, że pieniądze zostają wyrzucone “w błoto”. Dopiero po kilku miesiącach, kiedy będziemy pewni, że konie to jest faktycznie to, można pomyśleć o inwestycji w droższy sprzęt. Wśród najważniejszych elementów jest toczek, czyli kask na głowę. Pamiętajmy o tym, że nie może on być za luźny lub też zbyt mocno uciskający, odcinając tym samym dopływ krwi do mózgu. Dlatego też wielu specjalistów zaleca osobiste kupowanie kasku na głowę. Dobry sklep jeździecki będzie miał w swojej ofercie różnego rozmiaru toczki.

Sklep jeździecki jako wsparcie dla jeźdźca

Kolejnym produktem są wygodne, wysokie buty za cholewkę, które również nie mogą powodować zbytniego ucisku. To dzięki nim można zapewnić sobie większą równowagę oraz stabilizację podczas jazdy konnej. Liczą się również spodnie do jazdy konnej, które powinny przylegać do skóry, tworząc dookoła niej delikatną warstwę ochronną. Spodnie nie mogą odsłaniać skóry, a do tego nie mogą posiadać twardych szwów – w szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę wewnętrzną stronę ud. Do tego spodnie nie powinny w żaden sposób krępować ruchów. 

Comments are closed.