Nikt nie zapomina o podstawach rysowania. Na zwykłej kartce, przy pomocy ołówka. Całkiem normalna sprawa, która znana jest nawet przedszkolakom. Jednak trzeba również uwzględnić to, że rysowanie i malowanie zaczyna przenosić się na zupełnie wyższy poziom – na tablet graficzny.

Pomocny kurs digital painting

Aby jednak móc mówić o rysowaniu na takich urządzeniach, należy ukończyć kurs digital painting, który pomoże nabyć odpowiednie umiejętności. Przydatne umiejętności, ponieważ dzięki temu będzie można zapisać pracę na komputerze, a jeśli będzie taka potrzeba, całość będzie można wydrukować. Potrzebna będzie jednak do tego odpowiednia rozdzielczość, ale nie o tym teraz. Aby jednak móc swobodnie wykorzystywać digital painting, trzeba wiedzieć jedno – dana osoba musi umieć rysować. Niby to rzecz oczywista, ale nie dla każdego. Tylko dzięki temu będzie można w prawidłowy sposób nauczyć się wykorzystywania wszystkich narzędzi, jakie są tam dostępne.

Dobry tablet do rysowania

Podstawą jest dobry tablet do rysowania. Wiele osób będzie już na wstępie przerażonych cenami za takie urządzenia. Ze spokojem, na sam początek warto wykorzystać tablety podkładkowe, których cena początkowa nie jest tak wysoka. Zresztą – można bazować również na urządzeniach graficznych używanych. Dopiero z czasem, kiedy ktoś będzie miał już szansę na to, aby zarobić swoje pierwsze pieniądze na rysowaniu, będzie mógł pomyśleć o tym, aby zainwestować w coś lepszego, co będzie dopasowane do potrzeb obecnego grafika. 

 

Comments are closed.