Zajęcia sportowe to dzisiaj najlepszy sposób na relaks – możliwości na aktywny wypoczynek jest naprawdę wiele. Wśród najpopularniejszych ostatnio dyscyplin coraz częściej wymienia się jazdę konną – hippika jest sportem, który pozwoli nam na budowanie kondycji i jednocześnie sprawi, że więcej czasu spędzimy na świeżym powietrzu. Gdzie szukać możliwości nauki? Oczywiście w stajniach i stadninach. 

Jak rozpocząć naukę jazdy konnej?

Pierwszym krokiem jest znalezienie instruktora – to on wprowadzi nas w temat i przede wszystkim pokaże, jak postępować z koniem. Dowiemy się jak prawidłowo czyścić konia, jak go siodłać i przygotować do jazdy. W czasie pierwszych lekcji będziemy poruszać się po padoku na lonży, aby instruktor mógł samodzielnie kontrolować konia. Wraz z kolejnymi lekcjami dowiemy się, jak prawidłowo trenować technikę cwału czy galopu. Z czasem, kiedy nabierzemy doświadczenia, możliwe stanie się wyjeżdżanie na wspólne rajdy w teren. To niezapomniana przygoda!

Jaki strój do jazdy konnej wybrać?

Decydując się na poważnie zając jazdą konną warto przeznaczyć nieco środków na profesjonalne elementy stroju, takie jak kask na konia, ale też spodnie czy buty. W przypadku kasku musimy pamiętać, że musi być on dokładnie dopasowany: nie może być za duży czy za mały, nie powinien uwierać. Pamiętajmy również, że kask ma być zawsze zapięty pod szyją – tylko wtedy może faktycznie ochronić naszą głowę w razie upadku z konia. Szukając idealnych spodni warto postawić na wygodne bryczesy – spodnie jeździeckie tworzone są z trwałych, ale i oddychających materiałów, które pozwolą na wentylowanie skóry i zachowanie wysokiego komfortu podczas jazdy. Uzupełnieniem stroju powinny być buty – najlepsze okażą się sztyblety nad kostkę, najlepiej wykonane ze skóry naturalnej lub materiału syntetycznego.

Comments are closed.

diopieknanr5.pl -missions.org nwise.pl