Pergole, pomimo że znane są już od średniowiecza, to okres ich światłości zależny jest tak naprawdę od aktualnie panującej mody. Obecnie te elementy architektury ogrodowej cieszą się znowu większą popularnością i zainteresowaniem. Jaką pergolę ogrodową wybrać do swojego ogrodu lub na taras?

Modne i funkcjonalne pergole ogrodowe

Dawniej pergola była bardzo charakterystycznym, porośniętym bluszczem lub obfitym kwieciem elementem, którego jedynym zadaniem było wsparcie dla roślin. Dodatkowym atutem był fakt, że taka roślina zapewniała odpowiednią ilość cienia, dla przechadzających się pałacowymi ścieżkami władców.

Obecnie rola pergoli ogrodowych zdecydowanie się zmieniła, gdyż pełnią one bardzo często funkcję dekoracyjną. To także świetne rozwiązanie funkcjonalne, które – jeśli zostanie wyposażone w odpowiednie zadaszenie może chronić przed słońcem i deszczem, a gdy dodatkowo zainstalowane zostaną osłony boczne – częściowo także przed wiatrem. Zmiana roli, jaką odgrywa pergola ogrodowa widać wyraźnie w ofertach sklepów internetowych. Wystarczy spojrzeć https://gardenspace.sk/zastresenie-terasy, a od razu zauważyć można całkowicie zmieniony styl tego ogrodowego wynalazku.

Pergola ogrodowa nie tylko w ogrodzie

Dużą zaletą dostępnych obecnie pergoli ogrodowych jest fakt, że są to elementy, które z powodzeniem zamontować można nie tylko w ogrodzie, ale i na przydomowym tarasie. Ponadto genialnym rozwiązaniem są także nieco mniejsze modele, które świetnie sprawdzą się, jako uzupełnienie nieco większego balkonu.

Comments are closed.