Czapsy dedykowane są dla wszystkich jeźdźców. W szczególności dla tych, którzy chcą cieszyć się szybkim zdjęciem butów. Są one o tyle lepsze, że zakłada się je dosłownie w maksymalnie kilka sekund. W przeciwieństwie do oficerek, które są zdecydowanie wyższymi butami.

Czapsy czy sztylpy?

Niektórzy mówią na nie sztylpy. Niektórzy myślą, że są to buty, a tak naprawdę są to “przedłużenia” obuwia. Można powiedzieć, że są to ochraniacze, które nakładane są na nogi. Idealnie pasują one do krótkich butów, jakie nosi się do jazdy konnej. Podzielić je można ze względu na rozmiary, a także materiał wykonania. Ich główne zadanie to ochrona przed otarciami, do jakich często może dochodzić podczas jazdy. W szczególności, jeżeli ktoś jeździ naprawdę długo i często. Lepiej chronić swoje nogi, aby jazda konna sprawiała przyjemność. 

Na dwór i do stajni

Czapsy dedykowane są przede wszystkim dla wszystkich osób początkujących. Powinny z nich również korzystać osoby, które jeżdżą rekreacyjnie. Korzystają z nich dzieci – nie tylko te, które są na początkowym etapie nauki jazdy, ale również te bardziej zaawansowane. Chętnie korzystają z nich także osoby, które pracują w stajni na co dzień. Takie osoby często muszą zmieniać buty, a ochraniacze są w tym względzie bardziej praktyczne. Wiele osób docenia je m.in. za to, że są takie tanie. W sklepach znaleźć można modele, które kosztują sto złotych lub niewiele więcej. Chociaż wszystko tak naprawdę zależne jest od tego, z jakim producentem dokładnie ma się do czynienia.

Comments are closed.

iedz-sie.com.pl .pl oura.org