Perfumy towarzyszą nam od tysięcy lat, w starożytności wykorzystywano kwiaty, z których uzyskiwano olejki, oczywiście kiedyś był to produkt bardzo ekskluzywny oraz drogi.

Perfum używano w starożytnym Egipcie, starożytnej Grecji, z czasem perfumy stały się dostępne dla wszystkich, opracowano nowoczesne technologie pozyskiwania zapachów, obecnie w perfumeriach możemy znaleźć setki różnych aromatów. Oczywiście wybór nie zawsze jest łatwy, powinniśmy znaleźć zapach, który najbardziej do nas pasuje, należy pamiętać, iż będziemy czuli go przez cały dzień, dlatego powinien być dla nas odpowiedni.

Czym są perfumy?

Perfumy i wody kolońskie to wyjątkowe zapachy przeznaczone dla kobiet i mężczyzn, mogą poprawiać nam nastrój, z pewnością każdy z nas będzie chciał ładnie pachnieć. Oczywiście dostępnych jest bardzo wiele marek oraz linii perfum, często sygnowane są one przez znane osoby, projektantów mody, aktorów oraz celebrytów. Oczywiście każdy poszukuje wyjątkowego zapachu, który będzie odpowiadał jego preferencjom. Warto zatem pamiętać, iż zapach to mieszanka nut. W tym przypadku mogą być tam przykładowo nuty kwiatowe, charakterystyczne dla wielu zapachów kobiecych, zapachy lżejsze kojarzące się z wiosną oraz latem. Dodatkowo bardzo często występują także nuty cytrusowe, które charakteryzują się dużą świeżością. Warto zwrócić uwagę, iż w przypadku zapachów męskich możemy wyczuć nuty bardziej zdecydowane, może być to piżmo, kora, zapachy drzewa, torfu, ale także zapach skóry. Z pewnością panowie będą wybierali nieco ostrzejsze zapachy, w tym wypadku znajdziemy mniej nut kwiatowych. W męskich zapachach często występują także nuty cytrusowe, które będą bardzo dobrym pomysłem w okresie letnim. Również osoby, które uprawiają sport, mogą wybrać takie bardzo orzeźwiające zapachy grejpfruta, cytryny czy też limonki. Jednym z ciekawszych zapachów, jaki znajdziemy na rynku, jest bottega veneta perfumy, to orzeźwiająca kombinacja, możemy wyczuć bergamotkę, różowy pieprz, z pewnością wyczuwalne są także nuty kwiatowe czy też zapach szyprowy. Idealnie całość dopełniają akordy korzenne, całości będzie kojarzyła nam się ze świeżością, łąką, drzewem. Oczywiście jest to bardzo charakterystyczny zapach dla kobiet, z pewnością dodatek jaśminu arabskiego powoduje, iż zapach ten jest bardzo wyjątkowy.

Comments are closed.

azubezpieczenia.pl zobacz aszkubis.pl