Okna panoramiczne cieszą się coraz większą popularnością – doskonale sprawdzają się one w domach stylizowanych na skandynawskie czy w każdym budynku, gdzie króluje nowoczesny styl. Co warto wiedzieć o tym typu stolarki okiennej? Czy sprawdzi się ona w każdy typie budynków?
Jak tworzone są okna panoramiczne?
Okna panoramiczne tworzone są z najwyższą dbałością o detale i szczegóły. Niektórzy obawiają się, że tak duże przeszklenia mogą przyczyniać się do wychładzania pomieszczeń. Niesłusznie, gdyż okna tego typu pozwalają na zachowanie komfortu cieplnego i uniknięcie dużych strat energii, co ciągnęłoby za sobą konieczność wyższych nakładów finansowych na dom. Istotne jest wybranie okien panoramicznych wysokiej jakości i zadbanie o ich staranny montaż. Warto wiedzieć, że nawet niewielka nieszczelność w czasie montażu może powodować stałe wychładzanie pomieszczenia i konieczność jego dogrzewania. W nowoczesnych oknach panoramicznych stosowane są wielowarstwowe szkła VSG. Jest to szkło, które po rozbiciu pozostaje na swoim miejscu – jest to zasługą zastosowania specjalistycznych folii. Takie rozwiązanie znacząco wpłynie na nasze bezpieczeństwo i komfort.
Zalety okien panoramicznych
Okna panoramiczne wykorzystywane są zazwyczaj w salonach i pokojach dziennych o ekspozycji południowej. Pozwala to na maksymalne doświetlenie pomieszczenia bez konieczności zapalania dodatkowego światła. Okna panoramiczne to też doskonały sposób na przenikanie się przestrzeni – salon „otwarty” w ten sposób na ogród czy taras pozwoli na cieszenie się widokiem zieleni kiedy tylko przyjdzie na to ochota. Okna panoramiczne pozwolą na przybliżenie natury i korzystanie z jej piękna. Dzięki oknom panoramicznym uda się także dogrzać pomieszczenie w czasie chłodniejszych miesięcy – tak duże przeszklenie wpuści do środka znacznie większą ilość promieni słonecznych. W czasie lata warto pomyśleć o roletach, które pozwolą na osłonę salonu przed nadmiernym nagrzewaniem.
Comments are closed.