Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obecnie wybór firmy budowlanej nie jest tak trudnym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy wiedzieć, jakie aspekty powinno się wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Warto postawić na jeden czy kilka podmiotów?

Inwestor może podjąć decyzję o zleceniu kompleksowego wykonania projektu jednej firmie budowlanej lub kilku przedsiębiorstwom. Warto wiedzieć, że druga wspomniana opcja będzie wymagała przede wszystkim nadzoru, a także znacznie większego zaangażowania.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że osobisty nadzór bardzo często jest w stanie zmniejszyć koszty o 25%. Oczywiście jest to rozwiązania dla osób, które mogą pochwalić się elastycznymi godzinami pracy. Ponadto inwestor bardzo często musi podjąć trudną decyzję w stosunkowo krótkim czasie.

Jakie aspekty należy jeszcze uwzględnić?

Bardzo istotne znaczenie ma także cena. Nie jest jednak rekomendowane sugerowanie się tylko wspomnianym czynnikiem. Warto zorientować się, jakie doświadczenie posiada określona firma budowlana opolskie. Może bowiem zdarzyć się, że dane przedsiębiorstwo będzie specjalizowało się w zupełnie innej technologii.

Świetnym rozwiązaniem będzie zebranie opinii dotychczasowych klientów na temat określonej firmy budowlanej. Można zapytać się członków rodziny oraz przyjaciół, czy znają firmę, którą mogliby polecić. Kolejną opcją jest uzyskanie informacji na grupach na portalach społecznościowych, forach tematycznych.

Jakie cechy powinna mieć firma budowlana opolskie?

Należy mieć świadomość, że obowiązkiem inwestora będzie zatrudnienie kierownika budowy. Wspomniana konieczność wynika oczywiście z prawa budowlanego. Do najbardziej istotnych zadań kierownika budowy trzeba zaliczyć: planowanie pracy oraz pilnowanie porządku. usługa w zdecydowanej większości przypadków będzie kosztowała 3000 złotych miesięcznie. Wybierając kierownika budowy trzeba kierować się identycznymi kryteriami, co w przypadku zatrudniania ekipy budowlanej.

Nie można zapomnieć sprawdzić doświadczenia kierownika. Rekomendowane jest stawianie na osoby z polecania. Warto wiedzieć, że fachowiec może pomóc inwestorowi w skompletowaniu ekipy budowlanej. Można również podjąć decyzję o zatrudnieniu inspektora nadzoru. Jego zadaniem będzie dopilnowanie, by nie doszło do jakichkolwiek błędów. Warto mieć świadomość, że inspektor nie będzie codziennie na placu budowy. Nie jest zalecane przy wyborze sugerowanie się tylko ceną. Za jedną wizytę trzeba zapłacić od 150 do 300 złotych.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://ksetra.pl/.

Comments are closed.